Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Czekoladowa VEGA 46 firmy SystemCeram siena 65

AKTUALIZACJA – zlew został wycofany, artykuł zostaje ze względu na opis koloru.

Zlewozmywaki ceramiczne to dla mnie tzw. miłość od pierwszego wejrzenia. Jestem po prostu nimi zachwycona i już…

Jednolite barwy (o kolorystyce SC pisałam tutaj http://www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=12 ) – , piękne, solidne wykonanie, aksamitne w dotyku czyli po prostu właśnie TO. Tak, wiem – idzie za tym wyższa cena, ale za jakość zawsze się więcej płaci i tego się nie da ukryć.

A czy warto wydać więcej? Uważam, że tak! Tym bardziej, że coraz częściej wyższej klasy zlewy granitowe mają podobne ceny do tych zlewów ceramicznych, które sporo potaniały przez ostatnie parę lat.

vega 46 siena1Jednym z zlewów, który dotarł do mnie i do tego w kolorze, który ma się ochotę zjeść, to zlew Vega 46 w kolorze Siena 65. Taki czekoladowy zlew.

Zlew Vega 46 to pojedyncza komora z dodatkową niewielką komorą znajdującą się u góry zlewu. Mała komora przyda się do wylewania resztek herbaty, kawy czy do odkładania sztućców podczas mycia.

2vega-46-sienaZlew nadaje się przede wszystkim do mniejszych kuchni, ale myślę, że i większych spełni swoją rolę – szczególnie, jak będzie w kuchni zmywarka. Pomimo, że zlew jest wizualnie niewielki, to jego głęboka komora (20 cm) sporo pomieści.

4vega-46-sienaZlewozmywak ceramiczny Vega 46 ma, jak wszystkie zlewozmywaki SystemCeram, zaokrąglone dno komory. Bardzo ułatwia to jego pielęgnację. Baa, dno małej komory też jest zaokrąglone. Delikatne kontury znajdziesz także w tym zlewozmywaku.5vega-46-siena

Jak widać na zdjęciu rant małej komory jest delikatnie obniżony, zatem nawet jak w małej komorze naleje się za dużo wody, znajdzie ona ujście do dużej komory. W 3vega-46-sienaprzypadku przelania się wody z dużej komory mała spełni funkcję przelewu, którego w tym zlewozmywaku akurat nie ma.

Zlewozmywak w standardzie ma wykonany tylko jeden otwór pod baterię. Minimalna szerokość szafki pod zlew to 45 centymetrów. Zlew można zakupić w 17 różnych kolorach. Jako wyposażenie dodatkowe można zakupić koszyk i stojak na talerze. Opcją dodatkową jest też korek automatyczny i formuła CleanPlus. Zdjęcia zlewu robione w zamkniętym pomieszczeniu, z lampą błyskową. Kolor jest ciut ciemniejszy niż na zdjęciach.

1vega-46-sienaInne kolory Vega 46
, , , , , , , , ,

Comments are currently closed.