Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Zlewozmywak granitowy Plados Chorax 98.10 czarny metalik

AKTUALIZACJA – zlew został wycofany ze sprzedaży, zostawiam ze względu na opis kolorów i nadzieję, że kiedyś wróci do sprzedaży :)

Opisując kolory zlewów granitowych włoskiej firmy Plados (www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=104) wspomniałam tam, że moim ulubionym kolorem jest kolor Sahara p55. Nie mam jakoś przekonania do ciemnych zlewów i kuchni. Wolę jasne kolory.

1Ale… Pewnego razu zamówiony został zlew Chorax 98 w kolorze 44 czarnym metalik i.. zaczęłam mieć wątpliwości co do ulubionego koloru. TEN właśnie kolor ogromnie mi się spodobał. Sama tym byłam zaskoczona.

Kolor czarny, matowy, ciemna czerń, a do tego drobinki srebrne, które nadawały temu kolorowi delikatności i jakiejś takiej lekkości.

2Sam zlewozmywak granitowy Chorax 98.10 jest moim faworytem, jeżeli chodzi o zlewozmywaki narożne. Notabene ten zlew można zamontować także w szafce szeregowej i też świetnie będzie się sprawdzał.

3Ma dwa ociekacze po bokach komory, przy czym jeden ma swój własny odpływ, zatem można rozmrażać na nim produkty, a nadmiar wody sam ścieknie do odpływu. Ten ociekacz ma też mały rant, który oddziela go od komory głównej. Ociekacz z drugiej strony takiego rantu nie posiada – delikatnie opada w kierunku komory głównej. Na upartego ten ociekacz z odpływem można potraktować jako drugą komorę i przy małym strumieniu wody umyć jakieś 6produkty czy sztućce gdy komora główna jest zajęta.

Komora nie jest typowym kwadraciakiem, ale delikatnie zaokrąglonym trapezem, co nadaje temu całkiem sporemu zlewozmywakowi lekkości.

Baa, sama komora ma aż 21 cm głębokości, zatem pomieści sporą ilość naczyń czy produktów spożywczych do umycia.5

Lekkości i elegancji temu zlewozmywakowi granitowemu dodają także delikatnie zaokrąglone rogi.

Zlew w standardzie jest z jednym otworem. Może jeszcze zamówić dodatkowe 2 po dwóch stronach otworu głównego. Jako opcję dodatkową można zamówić korek automatyczny, koszyk czy dozownik.

, , , , , , , , , , , , ,

Comments are currently closed.