Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Zlewozmywak plus herbatka…

APo przeprowadzonym eksperymencie z buraczkiem nie mogłam się doczekać „eksperymentu” z herbatą. Trochę mi to zajęło, bo od zwykłej herbaty wolę owocową, a koniecznie chciałam sprawdzić tą, którą pije większość (a może się mylę?), czyli zwykłą, czarną,  torebkową.

Oczywiście przygotowałam 6 już użytych (zaparzonych raz) torebek po herbacie.
Przygotowałam sobie te same 6 próbek, które użyłam w próbie z buraczkiem, czyli:
1. Granit Jasny beż Śmigielski,b
2. Granit Zielony Blanco,
3. Granit Niebieski Teka,
4. Granit Grafit Franke,
5. Granit Sahara Pladosa,
6  Ceramika Royal SystemCeram.

CTym razem się już nie rozdrabniałam i po zaparzeniu tych 6 torebek ułożyłam je na próbkach i zostawiłam już nie na 1 godzinę, ale na jakieś 48 godzin.

Co się okazało po 48 godzinach?

W przypadku buraka po 24 godzinach wystarczyło przetrzeć próbki wodą, bez szorowania i wszystko znikło.

A tutaj? Nic z tego! Takie zwykłe przetarcie zadziałało tylko w przypadku ceramki. Ją nic nie ruszyło, jakby nic tam nie było położone.

DW przypadku każdego z granitów trzeba było użyć już delikatnej siły, płynu i poszorować. Wiadomo – na ciemnych próbkach słabiej to widać, ale zaufaj mi – ślady pozostały.
Najtrudniej poszło mi z próbką Grisara, ale podejrzewam, że była to wina tylko tego, ze była największa, najjaśniejsza i torebka „odbiła” się ładnie na niej w całości.

EJeszcze jedno muszę zaznaczyć – próbki Blanco, Franke czy Schocka są starszej daty, bez dodatkowych powłok, które są teraz w standardzie (PuraPlus w Blanco, Duraklen Plus w Franke czy CleanPlus w Schocku). Domyślam się, że nowsze próbki z tą powłoką mogłyby inaczej wypaść z tym eksperymencie.

Jednak po tym lekkim szorowaniu z użyciem płynu do naczyń granity puściły bez problemu wszystkie „odznaczenia” z torebki po herbacie.

Zatem nie bać się buraczka, tylko herbaty! Po wylaniu resztek spłucz je, a na pewno nie pozostanie ślad i nie będą się osadzać resztki po herbacie czy kawie.

FKawy nie pijam (oprócz zbożowej), zatem na razie próby z tą używką nie będzie. Jak zacznę, albo mąż wypije więcej niż 2 w ciągu dnia, eksperyment z fusiastą kawą chętnie przeprowadzę :)

Jeżeli jednak już w Twoim zlewozmywaku powstały nieładne odbarwienia, zapraszam do przeczytania artykułu o pielęgnacji zlewozmywaków – Pielęgnacja zlewozmywaków

, , , ,

Comments are currently closed.