Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Brązowy zlew czyli Metra 45 S Silgranit w kolorze kawowym

metra45s_blancoTrochę się rozpędziłam z tematami około zlewozmywakowymi, a o samych zlewach jakbym zapomniała. A że zlewozmywaków różnych firm i kolorów do mnie przyszło ostatnio sporo, a i zdjęć też trochę porobiłam, zatem nadrabiam zaległości w opisywaniu i pokazywaniu „innych/moich” zdjęć zlewozmywaków.

Dzisiaj o zlewozmywaku Blanco Metra 45 S Silgranit PuraDur w kolorze kawy. Zlew jednokomorowy z ociekaczem, na którym znajduje się przelew. Zlew nakładany na blat, do szafki minimum 45 cm.

cZacznijmy od koloru. Na zdjęciach firmy Blanco kolor pokazany jest jako ładny ciemnobrązowy, mleczno-czekoladowy kolor. W rzeczywistości jest on o wiele, wiele ciemniejszy i bardziej podobny jest do koloru ziarenek kawy czy gorzkiej czekolady.

Bardzo ciemny odcień tego koloru w zacienionym miejscu sprawie wręcz wrażenie czarnego. Pewnie przy jasnym blacie wydobędzie się jego piękny ciemnobrązowy kolor, ale sam zlew nie od razu oddaje piękno tego koloru.

dNa największą uwagę zasługuje ociekacz. Jeżeli na ociekaczach są rowki, to są one zazwyczaj położone równolegle do siebie. A tutaj mamy kaskadę dwóch rowków rozpoczynając od rantu zlewu, idą w kierunku środka zlewozmywaka. Każdy rowek obniża go o parę milimetrów. Dodatkowo cały ociekacz opada delikatnie w kierunku komory głównej. Dzięki temu nadmiar wody spływa ładnie do „małej komory”, a raczej przelewu, który znajduje się właśnie na ociekaczu.

Napisałam małej komory, gdyż właśnie przelew jest w niewielkim zagłębieniu. Dzięki temu możesz wylać resztki herbaty czy innego płynu, nawet, jak duża komora jest zajęta.

bZlew jest niezwykle surowy w swej prostocie, co ułatwia zdecydowanie jego pielęgnację.

A duża i głęboka komora na 19 cm pomieści niejeden garnek.

Kupując ten zlew pamiętaj, że nie ma on zrobionych otworów pod baterie i korek automatyczny (jeżeli jest w standardzie). Zrobimy go dla Ciebie lub może to zrobić firma Comitor. W tym zlewozmywaku nie ma już niestety miejsca na inne otwory, zatem nie ma szans zainstalować w nim np.: dozownika.

aWięcej danych technicznych i nie tylko zlewozmywaka Metra 45 S znajdziesz tutaj – aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-METRA-45-S-SILGRANIT-PURADUR2-korek-automatyczny

PS: Zdjęcia były robine przy świetle dziennym, pięknej, słonecznej pogodzie. Stąd kolor zlewu wydaje się lekko niebieskawy. To tylko „obicie” nieba :) No i przepraszam za lekkie przybrudzenie tego zlewu…

Zdjęcia zlewozmywaka Blanco Metra w kolorze Antracyt

, , , , , , , , ,

Comments are currently closed.