Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Zlewozmywak Schock Signus D-150 w kolorze białym (polaris)

signusBiały to nie mój kolor, za to jeden z ulubionych osób kupujących u mnie (zaraz po różnych odcieniach beżu).

Nie da się zaprzeczyć jednak, że ten kolor coś w sobie ma. Tyle, że prawdziwą, jednolitą biel spotkać można tylko w ceramice (gronland i polar w System Ceram lub biel i biały połysk w Blanco).

No i właśnie oprócz tego w zlewozmywakach Schock, a dokładnie w materiale Cristadur.

Pozostałe kolory białe w granicie są różne. Najbielsze wydają mi się w firmach Teka, Blanco. Jednak zawsze po bliższym przyjrzeniu można dostrzec dodatkowe drobinki, które przy całości zlewów mogą dać wrażenie lekkiego „przybrudzenia”.

Zupełnie przybrudzona biel jest w pozostałych zlewozmywakach firm Brenor, Plados itp.

signus1A tu niespodzianka. Zlew Signus jest prawie idealnie biały. Na zdjęciach nie widać tego za dobrze, bo były robione późnym wieczorem, w pomieszczeniu gdzie dominują beżowe różowości :), co się niestety odbija na zlewie.

Zlewozmywak Schock Signus D-150 to zlew półtorakomorowy, do szafki 60, dostępny w 8 kolorach, w standardzie z korkiem automatycznym. Zlew nie ma otworów pod baterię i korek w standardzie.

signus2Zlew jest wykonany z materiału Cristadur. Producent chwali się, że jest to materiał nowej generacji, nowoczesny, po prostu fantastyczny ;) I nie zaprzeczę. Materiał różni się od „tradycyjnego” granitu. Jest on w dotyku o wiele bardziej gładki, niż w pozostałych. Jestem w stanie uwierzyć, że dodają tam jony srebra, które sprawiają, że zlew jest „antybakteryjny”.

Warto przypomnieć, że zlew granitowy wymyśliła właśnie firma Schock. Schock nadal nie próżnuje i wymyśla coraz lepsze powłoki i lepsze materiały (twardsze, antybakteryjne). Baa, do zlewozmywaka można dokupić i zamontować oświetlenie LED – zestaw wodoodpornych lampek diodowych, które dekorują oraz ułatwiają mycie naczyń i przygotowanie produktów. Ciekawy choć droooogi bajer… I niespotykany u konkurencji.signus3

Materiał można porównać wręcz do ceramiki, ale kolor nie ma takiego połysku jak ceramika.

Sam zlew jest bardzo prosty – jedna duża, głęboka komora, plus całkiem spora mniejsza. Między nimi opatentowany odpływ QuickClean. Ociekacz delikatnie opada w kierunku komory małej. Ma ociekaczu są tylko 4 rowki, dzięki czemu zlew jest niezwykle łatwy w pielęgnacji.

signus4Zlew urzeka swoją prostotą, a kolor naprawdę jest biały… Polecam zlewozmywaki Schock w wykończeniu materiału Cristadur.

Więcej o materiale Cristadur oraz samym zlewozmywaku znajdziesz tutaj –
aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-SCHOCK-SIGNUS-D-150-CRISTADUR-z-korkiem-automatycznym

O innych kolorach Cristadur poczytasz tutaj – www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=501

, , , , , , , ,

Comments are currently closed.