Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Kolory zlewozmywaków granitowych Cristalite firmy Schock

kolorystyka_schockNiewiele osób wie, że zlewozmywaki granitowe wymyśliła właśnie firma Schock. Na samym początku zarówno Franke i Blanco korzystały z technologii wynalezionej przez firmę Schock. Więcej możesz poczytać na stronie polskiego dystrybutora Schock – schock.com.pl

W polskiej ofercie firma Schock ma 2 wykończenia – Cristalite i Cristadur.

Dziś o kolorach z wykończenia Cristalite+.

Najpierw kilka słów o samym wykończeniu:

CRISTALITE+®, w skład którego wchodzi 85% kwarcu i 15% wysokiej klasy akrylu, dzięki czemu jest znacznie twardszy od naturalnego granitu, a przez to wyjątkowo odporny na uderzenia i zadrapania.

Granit CRISTALITE+® jest higieniczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Silnie barwiące środki jak np. sok porzeczkowy, mocna kawa czy herbata można łatwo usunąć, nawet po długim okresie kontaktu, za pomocą powszechnie dostępnych środków czystości w postaci proszku lub płynu.

Odporny jest też na wysoką i niską temperaturę (mrożonki – wrzątek). Nie zaszkodzi mu także działanie światła. Nie odbarwi się i nie wyblaknie nawet kiedy umieścisz go w pobliżu okna.

Granit CRISTALITE+®
jest odporny na cięcia i uderzenia, ponieważ jest trzy razy twardszy od naturalnego granitu. Zamiast więc stale uważać, pracuj beztrosko.

Prawdziwe piękno nie przemija. Decydując się na CRISTALITE+® granite możesz być pewna, że ozdoba Twojej kuchni również po latach będzie przyciągała wzrok. Masywny, wyjątkowo twardy materiał nie podda się ani garnkowi, który wypadł Ci z dłoni, ani ciągłemu szokowi termicznemu wywołanemu przed lód lub wrzątek. Twarda jak kamień, ale gładka powierzchnia jest jeszcze gładsza w dotyku i wyraźnie cieplejsza, zupełnie inaczej niż w przypadku kamienia.

Zlewozmywak w wykończeniu Cristalite+ są wzbogacone o tzw. Antibac z formułą PROCLEAN, polegającą na dodaniu naturalnych jonów srebra do masy granitowej, co skutecznie pozwala zapobiec rozwojowi bakterii aż w 95%, a tym samym zadbać o bardziej higieniczny tryb życia.

Formuła Proclean zapewnia perfekcyjną higienę zmywania, a jony srebra zawarte w CRISTALITE®+ gwarantują naturalną ochronę antybakteryjną bez dodatkowych substancji chemicznych. Bezporowa, gładka powierzchnia zapobiega gromadzeniu się bakterii, nie wchłania brudu i jest niezwykle łatwa w pielęgnacji. Technika sprawdzona i potwierdzona najbardziej wiarogodnymi certyfikatami z całego świata.


W zlewozmywakach wykonanych z Cristalite+ Schock oferuje 16 różnych kolorów do wyboru.
5 z nich (pink/różowy, peppergreen-zielony, oceanblue-niebieski, sun-żółty, brightorange-pomarańczowy) można kupić tylko w modelu Nemo N-100S.
W większości zlewów wybór jest ograniczony – nigdy nie ma 11 kolorów, ale to i tak jeden z najszerszych wyborów kolorystycznych wśród zlewów granitowych.

Ponieważ nie ma wszystkich kolorów na żywo, opiszę większość z nich, poniżej znajdują się zdjęcia z kolorami, które zostały wycofane. Brakujące uzupełniłam kolorami „komputerowymi” z bliska. Nie są to zdjęcia.

Alpina 07 jest prawie biała. Prawie, bo jednak widoczne są delikatne dodatkowe drobinki innych kolorów. Naprawdę są jednak ledwie widoczne i praktycznie na równi z białym w firmie Blanco i Teka to najbielsza biel w zlewozmywakach granitowych. Oczywiście nie są idealnie białe (bo taka jest tylko ceramika), jednak jak na kolor zlewów granitowych to jednak zdecydowanie jednolity biały kolor.

Crema 14 to kolor kremowy, jaśniutki beż lub złamana na szampan biel.

Moonstone 08 to piękny kolor średnio jasnego beżu.

Największy wybór jest wśród kolorów od szarości po kolor czarny. Zaczynając od najjaśniejszego po najciemniejszy: Beton 42, Croma 49, Basalt 41, Inox 12, Nero 13, Onyx 10

Beton 42 to kolor szary, beton w jaśniejszym odcieniu z kapką odcienia beżowego (dosłownie kapką). Melanżowy.

Croma 49 to odcień szarego (średniego) z srebrnymi drobinkami, jednolity. .

Basalt 41
to ciemny szary, bardzo jednolity.

Kolor Inox 12 to bardzo ciemny popiel z drobinkami srebra.

Nero 13 to kolor czysto czarny. Bez dodatkowych drobinek czy efektu metalicznego.

Onyx 10 to już kolor czarny. Piękny, jednolity, prawie taki sam, jak kolory 44 czarny metalik w Pladosie, alumetalik w Blanco i onyx w Teka. Nie przepadam za kolorem czarnym ale ten ma to coś w sobie (oprócz srebrnych drobinek) ;) to melanż koloru czarnego i srebrnych drobinek.

Pozostały nam jeszcze 2 kolory utrzymane w stylistyce brązu Everest 26, Mocha 63.

Choć Everest 26 powinnam także umieścić w kolorze szarym. Jest to połączenie koloru brązowego z szarym, utrzymany w średniej tonacji koloru.

Mocha 63 to kolor czystego, bardzo ciemnego brązu, dokładnie jak ziarenko kawy. Niezwykle jednolity i bez efektu metalicznego. Śliczny ;)

Oferta zlewozmywaków Schock – aglos.pl/zlewozmywaki_schock

Kolory zlewozmywaków firmy Schock w wykończeniu Cristadur – www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=501

, , , , , , , ,

Comments are currently closed.