Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Bielutka CEA 100 firmy System Ceram

systemceramcea100Zlewozmywak CEA to niedawno wprowadzona nowość w ofercie firmy KeraDomo.
Na zdjęciu wyglądał ciekawie i nie mogłam się doczekać, kiedy do mnie dotrze, aby zobaczyć go na żywo.

Zlewozmywak
Sam zlew wyróżnia się zdecydowanie – komora i ociekacz jest asymetryczna. Można porównać ten wzór do błyskawicy lub trochę rozciągniętej litry Z ;)

Ten kształt, mimo, że efektowny, może troszkę utrudniać życie. Dlaczego? Komora jest bliżej brzegu, gdy umiejscowimy ją po prawej stronie. Jednak już odwrotne ułożenie zlewu powoduje, że komora lekko się oddala, co niektórym osobom może przeszkadzać. To ułożenie na ociekaczu już tak bardzo nie przeszkadza. Komora główna jest jednak na tyle duża i głęboka (20 cm), że nie przeszkadza to w płynnej pracy przy zlewie.

Zlew posiada komorę dodatkową, do której spływa sobie woda z ociekacza. Ociekacz jest prosty i gładki, delikatnie opada właśnie w kierunku komory dodatkowej.

Zauważyłam też, że w tym modelu trochę mniej jest zaokrąglona komora dodatkowa. Oczywiście, jak w każdym modelu zlewozmywaków ceramicznych SystemCeram dno i boki komory głównej i dodatkowej są lekko zaokrąglone, jednak wydaje mi się, że są bardziej wyraziste i odrobinę mniej zaokrąglone w porównaniu do np.: kanciastej MERY 100.

Zlewozmywak przeznaczony do szafek minimum 60 cm, półtora-komorowy z ociekaczem, odwracalny, dostępny w 17 kolorach (w tym w 7 niestandardowych).

Kolor
Taaak… Stale jestem pytana właśnie o 2 kolory białe i różnice w nich.
W ofercie SystemCeram są dwa białe kolory do wyboru. Jeden to gronland, a drugi polar. Gronland jest typowo błyszczącą białą ceramiką (wizualnie porównuję ją zawsze to tej łazienkowej), a polar jest bielą matową.
CEA 100 na zdjęciach jest właśnie w kolorze polar.
Obydwa kolory są białe, choć przy polarze może wydawać się, że jest on lekko „brudniejszy”. Według mnie to tylko złudzenie optyczne, a odbiór koloru będzie zależał tylko i wyłącznie od otoczenia, w którym znajdzie się zlew.
Osobiście bardziej podoba mi się kolor polar, jednak w kuchniach, które są teraz w modzie (białe, lakierowane fronty) to gronland będzie się lepiej prezentował.

Pielęgnacja
Prosta i szybka. Ceramika jest naprawdę mało wymagającym wykończeniem, jednak to nadal zlew, o który trzeba zadbać. Tutaj wystarczy woda i płyn do mycia naczyń. Przy dodatkowej powłoce CleanPlus należy unikać środków, które tą powłokę mogą ścierać, czyli proszki czy nawet delikatne mleczka (które często zawierają w sobie mikrogarnulki) to ostateczność przy tym zlewie. Przy w miarę regularnej pielęgnacji naprawdę nie trzeba sięgać po te środki.

Dodatki
Na zdjęciach prezentowana jest deska szklana. Deska jest dokładnie tak duża, jak komora główna – ma to swoje wady o zalety. Jeżeli mamy drobny nieporządek w komorze głównej, a przyjdą goście, to deska świetnie zasłoni to, co pod nią ;) Z drugiej strony gdybyśmy chcieli postawić garnek i z deski od razu kroić do niego, to się nie uda. Z deski produkty możemy jedynie zrzucić do komory dodatkowej ;) Ale deska z zlewem prezentuje się niezwykle efektownie.
Możemy też dokupić koszyk i korek automatyczny. Wszystkie akcesoria za dodatkową opłatą.

Cena
Adekwatna (niestety) do jakości tego zlewozmywaka ;) Ceramika nadal sporo kosztuje, ale jej zalety naprawdę warte są swojej ceny.
Jakiś czas temu miałam osobę, która rok czy 2 lata temu kupiła dla siebie zlew ceramiczny właśnie firmy System Ceram. Teraz kupił taki sam dla córki. Rozmawiając z nim usłyszałam mniej więcej takie słowa „Inne zlewozmywaki (wykończenia, bo wcześniej rozmawialiśmy o zlewach granitowych) niech się schowają” ;) I powiedział to mężczyzna! ;)
A ceny i tak sporo spadły w porównaniu do tego co było jeszcze 3-4 lata temu.

Gdzie kupić? Zapraszam na aglos.pl/Zlewozmywak-ceramiczny-SYSTEMCERAM-CEA-100-CERAMIKA

O zlewozmywakach ceramicznych możesz poczytać tutaj – www.zlewozmywakiceramiczne.pl

O kolorach SystemCeram możesz poczytać tutaj – www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=12

Zdjęcia robione z lampą błyskową w pomieszczeniu gdzie dominują róże i pomarańcze. Przepraszam za mały bałagan w tle ;)

, , , , , , , ,

Comments are currently closed.