Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Jaśminowa ZIA 45 S firmy Blanco

zia45s_zdjecieKolejny artykulik o zlewozmywaku granitowym ;)

Dzisiaj na tapetę wzięłam Blanco ZIA 45S w kolorze jaśminowym. Zlew jednokomorowy z ociekaczem, na którym znajduje się przelew/odpływ. Zlew nakładany na blat, do szafki minimum 45 cm.

Kolorek… Bardzo trudny do określenia. Bardzo jasny ni to róż, ni to beż. Kolor parę tonów jaśniejszy od szampana, niezwykle delikatny. Kolor niezwykle jednolity i na pewno będzie pasować do wielu różnych blatów.

Ociekacz jest ciekawy – podzielony można powiedzieć na 3 części. Zewnętrzna część to rant, później około 4 centymetrowa listwa dookoła głównego ociekacza, który składa się z 5 rowków, które biegną do odpływu, który jest jednocześnie przelewem zlewozmywaka. Przelew jest umieszczony w jakby malutkiej i dosłownie 1 centymetrowej komorze. Całość ociekacza delikatnie opada w kierunku komory głównej.

Napisałam „malutkiej komory”, gdyż właśnie przelew jest w niewielkim zagłębieniu.

Dzięki temu możesz wylać resztki herbaty czy innego płynu, nawet, jak duża komora jest zajęta.

Mimo, że zlew nie należy do największych ma całkiem sporą komorę, w której zmieści się niejeden garnek.

Zlewozmywak nie posiada otworów pod baterię i korek automatyczny.  Otwory może zrobić zarówno firma Comitor, jak i firma Aglos. W tym zlewozmywaku nie ma już niestety miejsca na inne otwory, zatem nie ma szans zainstalować w nim np.: dozownika.

I ważne – firma Comitor na zlewy granitowe daje wieczystą gwarancję.

Zdjęcia były robione na zewnątrz, bez lampy błyskowej.

Zlew bez korka automatycznego można zamówić tutaj – aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-ZIA-45-S-SILGRANIT-PURADUR2-korek-automatyczny

 

 

, , , , , , ,

Comments are currently closed.