Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Kolory zlewozmywaków granitowych Cristadur w firmie Schock

cristadurW styczniu napisałam artykuł o wykończeniu zlewozmywaków firmy Schock w Cristalite (niedawno go uaktualniłam – miało to związek z pojawieniem się nowych kolorów i zniknięciu paru innych).

Dzisiaj do drugim wykończeniu zlewozmywaka Cristadur. Parę słów o tym wykończeniu.

Cristadur to drobne ziarno kwarcu i wysokogatunkowy akryl połączone ze sobą w wyniku skomplikowanego procesu nanotechnologicznego to przepis na najwyższej jakości materiał nowej generacji Nanogranit®, z którego wykonane są zlewozmywaki Cristadur®.

Materiał jest wyjątkowo twardy. Dzięki nowoczesnemu procesowi produkcyjnemu na powierzchni zlewozmywaka wytwarza się specjalna warstwa akrylowa, która jest wyjątkowo twarda, bezporowa i gładka, to z kolei powoduje, że ciecze, substancje zapachowe i bakterie nie mają szansy przedostać się do wnętrza zlewozmywaka. Nie mają szans także osady kamienia, często odpowiedzialne za przebarwienia w komorach zlewozmywaka. Plamy po czerwonym winie czy soku można łatwo usunąć po prostu gąbką i wodą.

Struktura zlewozmywaków Cristadur® jest ekstremalnie odporna na uderzenia, zadrapania i ścieranie. Dowodzi tego wynik Bardzo dobry wystawiony przez Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki. W teście na rzucanie kulą z twardego metalu z wysokości 25 cm na próbkę o wymiarach 10x10cm Cristadur® wypadł najlepiej w porównaniu z takimi materiałami jak stal szlachetna czy ceramika.

Materiał jest w 100% antybakteryjny. Od samego początku procesu produkcyjnego producent kładzie na to maksymalny nacisk: począwszy od jonów srebra dodawanych do masy nanogranitowej po specjalną powłokę antybakteryjną – bakterie nie mają szans!!! Dowodzą tego liczne atesty wydane mi przez Japoński Instytut Higieny (JNL) czy szczególnie rygorystyczny Bawarski Instytut LGA potwierdzający jakość, higienę, i bezpieczeństwo w kontakcie produktów spożywczych z materiałem.


Kolorów Cristadur masz do wyboru 12 (stan na 2016 rok). Większość zlewozmywaków i baterii ma ograniczony wybór, niemniej jednak te najpopularniejsze można wybrać we wszystkich kolorach.

Wszystkie kolory są niezwykle jednolite, co wyróżnia je w granitach, bo o jednolitość niezwykle trudno.

Praktycznie całkowicie jednolite są polaris, magnolia. Aby zobaczyć dodatkowe drobinki, naprawdę trzeba się dobrze przyjrzeć.

W pozostałych kolorach wygląda to jakby kolor został posypany kaszką. W stone, carbonium i bronze i magma ta kaszka jest „metaliczna”. W 4 pierwszych też widać delikatnie srebrne drobinki, ale o wiele bardziej one są widoczne w tych 5 ciemniejszych.

Teraz krótki opis.

Polaris 99cristadur1 to według mnie najbielszy kolor wśród wszystkich kolorów białych. Do tego niezwykle jednolity. Z baaardzo bliska widać dodatkowe srebrne drobinki. O zlewozmywaku w tym kolorze pisałam TUTAJ.

Magnolia 89 to nowy kolor w kolorystyce Cristadur. Kolor delikatnie kremowy, z bardzo bliska widać dodatkowe ciemniejsze drobinki, ale z daleka nic nie zobaczysz.
Można powiedzieć, że magnolia to taki kolor biały z kropelką żółtego.

cristadur3W kolorze Stone 88 drobinki srebra są niezwykle widoczne. Można powiedzieć, że dominują. Daje to jednak niezwykły kolor ciemnego szarego lub jaśniejszego grafitowego.

Carbonium 90 to typowy kolor grafitu (ołówkowego) z także dominującymi drobinkami srebra.

Magma  97 to kolor czarny z drobinkami srebrnymi, które są jednak widoczne dopiero w przybliżeniu.

W kolorze Bronze 87 dominuje drobinki srebrne. Kolor brązowy jest w średnim odcieniu.

cristadur2Na zdjęciach lepiej oddają rzeczywisty kolor te bez lampy błyskowej, jednak drobinki srebra lepiej wyszły na tych z lampą błyskową ;)

Brakuje mi próbek polaris, rouge, puro, earth, indigo i vintage.
Poniżej zamieszczam zdjęcia z bliska tych próbek, ale nie zrobionych na żywo.

earth---Kopia

puro---Kopia

rosu---Kopia

indigo---Kopia

 

 

 

 


Dodatkowo w 2016 roku pokazały się 2 wykończenia – kaiserstein i rockenstein.

rockenstein---Kopia

rockenstein---Kopia

 

 

 

 


Jeżeli szukasz zatem zlewozmywaka w miarę jednolitym koloru to wybierz zlew z oferty firmy Schock w wykończeniu Cristadur.

Oferta zlewozmywaków Schock – aglos.pl/pl/producent-Schock

, , , , , ,

Comments are currently closed.