Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Zgrabny zlewozmywak granitowy Torino NGT 60-800 firmy Neto w kolorze piaskowym

torino60800_netoAktualizacja – zlewozmywaki Neto przemianowano na Kernau. Zlew ten nazywa się obecnie – KERNAU KGS T 6080 1,5B1D GRANIT

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć małe zlewozmywaki, które posiadały by komorę dodatkową i jeszcze do tego ociekacz. Ich długość rozpoczynała się zazwyczaj od 86 cm wzwyż. Tylko taka kombinacja wydawała się „ergonomiczna”.

Tymczasem w naszych kuchniach zaczęła dominować zmywarka. To ona przejęła funkcję zmywania zarezerwowaną dotychczas tylko dla zlewozmywaka. Dlatego zlewozmywak przeznaczony do mycia i przygotowania produktów niekoniecznie musi być już duży. Duże zlewy nadal dominują, jednak coraz częściej kupowane są właśnie te mniejsze. Zazwyczaj jest to połączenie komora plus ociekacz.

Na szczęście na rynku pojawiły się już małe i zgrabne zlewozmywaki, które wpisują się w kuchnie, gdzie nadal jest potrzeba półtora komorowego zlewozmywaka, ale niekoniecznie zajmującego 100 cm blatu ;)

I taki właśnie mały i zgrabny jest dzisiejszy bohater artykułu Neto Torino NGT 60-800

Zlewozmywak
Zlewozmywak z dużą i małą komorą plus ociekaczem. Zlew ma 80 cm, dlatego ociekacz nie jest za duży, a jednocześnie spokojnie można na nim coś odłożyć. Ponieważ odpływ w małej komorze ma 3,5 cala, można tam bez problemów montować młynek do odpadów. Komora duża mimo „małości” zlewozmywaka jest spora (35 x 43 x 19 cm), a do pomocy jest też mała, dodatkowa, owalna komora.
I ta owalność komory zarówno dużej, jak i małej dodaje zlewozmywakowi delikatności i lekkości. Nie jest on taki typowo kanciasty ;) Mały ociekacz z 5 rowkami skierowany jest w kierunku małej komory.

Zlewozmywak do szafek 60 cm, odwracalny, z gotowymi już otworami pod baterię i korek automatyczny. Do wyboru 4 kolory. Zlewozmywak ma 10 lat gwarancji.

Kolor
Kolor piaskowy w zlewozmywakach Neto to kolor beżowy z mnóstwem dodatkowych drobinek. Typowy melanż. Dodatkowe drobinki to pomieszanie beżu, brązu, bieli.

Pielęgnacja
Zlewozmywak granitowy to zlewozmywak delikatnie porowaty. Warto zatem myć go w miarę regularnie. Na granicie jednak nie dojrzysz tych bardzo irytujacych zacieków z wody czy kamienia, jakie od razu widać na zlewie ze stali.

Dodatki
W chwili obecnej dystrybutor nie oferuje nic, oprócz korka automatycznego, który jest w standardzie.

Cena
Bardzo przystępna jak na zlewozmywak z gotowymi już otworami i korkiem automatycznym w standardzie. Do zlewozmywaka można dokupić baterię w kolorach granitu.

Gdzie kupić? Zapraszam na aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-KERNAU-KGS-T-6080-1%2C5B1D-GRANIT

O zlewozmywakach granitowych możesz poczytać tutaj – www.zlewozmywakigranitowe.pl

Zdjęcia robione bez lampy błyskowej na zewnątrz domu. Zdjęcia realistycznie oddają kolor zlewozmywaka.

, , , , , ,

Comments are currently closed.