Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Błyszcząca Aura 60 B-TG firmy Teka w kolorze onyx

aura60_onyx_teka_1Jeżeli ktoś czyta od czasu do czasu forum muratora, to wie, że zlew Teka Aura (czy to 45 czy 60 B-TG) jest tam najczęściej montowanym zlewozmywakiem w kuchniach „muratowiczów”.
Poświęcono mu osobny wątek (krótki – http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164221-Zlewozmywak-Teka-AURA-jak-wam-si%C4%99-sprawdza&highlight=teka+aura) i sporo osób się przyznało do jego posiadania w wątku o czarnym zlewozmywaku – http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142576-czarny-zlewozmywak&highlight=teka+aura

A czemuż on taki popularny ;)???

Zlewozmywak
Zlewozmywak Teka AURA 60 B-TG to kolos ;) W porównaniu do innych zlewozmywaków półtora komorowych ten wydaje się naprawdę dużym zlewozmywakiem. Zapewne to wrażenie sprawia poprze wysoką i szeroką listwę, która jest dookoła zlewozmywaka. Można powiedzieć, że wygląda to tak, jakby był zlew i dodatkowy rant wystający ponad zlew blisko 2 cm. Jeżeli ktoś oczekuje zatem, że zlew będzie wystawał ponad blat na 0,5 cm, to srogo się zawiedzie.

Zlewozmywak ma dużą i mniejszą komorę o niemalże równych głębokościach. Też nieczęsto to jest spotykane w zlewach, bo mniejsza komora zazwyczaj ma mniejszą głębokość niż ta duża. Ociekacz – duży, prosty (bez rowków) i obniżony w stosunku do opisanego już wcześniej wysokiego rantu zlewozmywaka. Ta prostota zlewozmywak na pewno ułatwia jego pielęgnację, choć trzeba uważać i bardziej zwrócić uwagę na czyszczenie 4 kantów w rogach zlewozmywaka. Nie są one zaokrąglone, tylko bardziej kwadratowe i może być trudniej je czyścić. Dno i boki komór są na szczęście mniej kwadratowe i łatwiejsze do umycia.

Zlew nie ma zrobionych otworów w standardzie, ale jak widać na zdjęciach, jest aż 6 kropek i tym samym 6 możliwości zrobienia otworów. Można zatem montować baterię, dozownik, włącznik do młynka, pokrętło od korka automatycznego i jeszcze będzie miejsce na inne akcesoria (może drugi dozownik? ;) )

Ponieważ zlew jest naprawdę spory (ale nie jest aż tak ciężki, jakby się mogło wydawać), na pewno ładniej się będzie prezentował w większych kuchniach. Potrafi naprawdę zdominować otoczenie…

Zlew jest przeznaczony do szafek o minimalnym wymiarze 60 cm, dostępny w 10 kolorach (4 kolory z połyskiem metalicznym za dodatkową opłatą).

Kolor
Jak nie przepadałam za kolorem czarnym, tak teraz coraz bardziej mi się podoba. Na zdjęciach prezentowany jest zlewozmywak w kolorze Onyx, czyli czarny z dodatkowymi drobinkami srebra. Te dodatkowe drobinki nie są widoczne z daleka, widać je dopiero po bliższym przyjrzeniu. Jednak samemu zlewozmywakowi dodają one ogromnego uroku już z daleka. Ponieważ lampa błyskowa robi swoje, na zdjęciach wydają się one białe, ale gwarantuje, że to srebrne drobinki ;), co na niektórych zdjęciach całkiem ładnie widać.
Naprawdę ładny kolor i ostatnio baaaardzo popularny.

Pielęgnacja
Prosty zlew bez załamań
(oprócz czterech kątów zlewozmywaka) sprawiają, że zlew będzie prosty i idealny w utrzymaniu w czystości przy minimalnej pielęgnacji. Przy kolorze czarnym warto jednak zwrócić uwagę na jakość wody, a w szczególności jej poziom zakamienienia. Na pewno będzie on bardziej widoczny na czarnym zlewozmywaku. Warto po prostu na koniec dnia wytrzeć go do sucha, aby kamień się nie osadzał.

Dodatki
Zlew ma korek automatyczny w standardzie. W chwili obecnej także w promocji w wyposażeniu zlewozmywaka jest deska szklana (widoczna na zdjęciach). Deskę można przesuwać po całej długości zlewozmywaka. Można też zakupić stalowy wkład sitowy, który jest tak zbudowany, że można go zawiesić zarówno w komorze małej i w komorze dużej. Świetne rozwiązanie. 6 możliwych otwór do wycięcia sprawia, że można też zakupić inne dodatkowe akcesoria jak np.: dozownik.

Cena
Zlewozmywaki Aura 60 B-TG jest w całkiem przyzwoitej i atrakcyjnej cenie, jak na tak duży zlewozmywak ;) Dodatkowo w cenie jest korek automatyczny i deska szklana.

Gdzie kupić? Zapraszam na http://aglos.pl/pl/p/Zlewozmywak-granitowy-TEKA-AURA-60-B-TG-TEGRANIT-deska-szklana/2688

O zlewozmywakach granitowych możesz poczytać tutaj – www.zlewozmywakigranitowe.pl

O innych kolorach firmy Teka możesz poczytać tutaj –  www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=404

Zdjęcia robione z lampą błyskową w pomieszczeniu gdzie dominują róże i pomarańcze.

 

, , , , , , , , , ,

Comments are currently closed.