Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Czysta czerń (magma) w zlewozmywaku granitowym MONO N-100 firmy Schock

veron100_schock_magma0AKTUALIZACJA – zlew obecnie nazywa się Mono D-100.

Jeżeli szukasz niemal idealnie czarnego zlewozmywaka w granicie, to koniecznie wybierz kolor magma w firmie Schock (wykończenie Cristadur). Dzisiaj o modelu zlewozmywak Vero N-100. 

Zlewozmywak

Zlewozmywak specjalnie nie jest jakiś wyróżniający się – jedna komora bez ociekacza . Choć może nie do końca ;)
Bardzo spodobała mi się jakby mini półeczka (bo trudno mi to inaczej nazwać, dobrze widoczna na zdjęciach) w po obydwu stronach komory , na której opiera się miska stalowa. Zazwyczaj jest tak, że opiera się ją na górnej części komory. Tutaj rozwiązano to inaczej. Ta półeczka jest też dodatkowym wsparciem dla „nóżek” deski szklanej.

Zlewozmywak posiada szeroką listwę na baterie czy korek automatyczny. Ale tak naprawdę można zrobić aż 5 otworów, czyli zamontować baterię, korek automatyczny (dostępny w standardowym wyposażeniu zlewozmywak) lub włącznik pneumatyczny od rozdrabniacza i zostanie miejsce na np.: 3 dozowniki ;) Dzięki takiej ilości wyboru, można samemu zdecydować gdzie i po której stronie co montujemy. A może przydać się to np.: w montażu zlewu pod oknem i umieszczeniu baterii nie na środku, ale lewej lub prawej stronie zlewozmywaka. Może dzięki temu umiejscowieniu okno się otworzy bez problemu i nie będzie konieczności kupowania drogiej baterii podokiennej.

Zlew jest dedykowany do szafek o minimalnym wymiarze 60 cm. Zlew jest bez otworów.

Kolor
Jak już wspomniałam – magma – jak na granit to niemal czysto czarny. Z bliska i delikatnie na zdjęciach jest widoczna jakby „kaszka manna”, co całemu zlewozmywakowi dodaje  dodatkowego uroku i lekkości. Z daleka niemal nie widoczne i dla niewprawnego oka to czysta czerń. Właściwie wszystkie kolory w wykończeniu Cristadur (o innych kolorach TUTAJ) są bardzo jednolite, co jak wspomniałam już wiele razy w granicie jest bardzo rzadko spotykane. Ponadto zlew można kupić w 8 innych jednolitych kolorach.

Pielęgnacja
Gładkie powierzchnie zlewozmywaków w wykończeniu Cristadur pomagają w utrzymaniu ich w czystości. Do tego producent dodaje jony srebra, dzięki czemu zlew jest „antybakteryjny”.

Dodatki
Zlew ma korek automatyczny w standardzie. I teraz tak, są dwie wersje tego zlewozmywaka do kupienia. Jeden jest to zlew plus korek i tyle. Drugi zlewozmywak oprócz korka ma w standardowym wyposażeniu dodatkowo deskę szklaną i stalową odsączarkę. Oczywiście ta opcja więcej kosztuje.

Dodatkowo można zamówić oświetlanie zlewozmywak LED – taki bajer ;)

Cena
Zlewozmywaki Schocka w tym wykończeniu są droższe. Jednak za jednolitość koloru trzeba zapłacić ;)
Gdzie kupić? Zapraszam na i) lub
aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-SCHOCK-MONO-N-100-CRISTADUR-z-korkiem-automatycznym

O zlewozmywakach granitowych możesz poczytać tutaj – www.zlewozmywakigranitowe.pl

O kolorach Schock w wykończeniu Cristadur możesz poczytać tutaj – www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=501

Zdjęcia robione w pomieszczeniu gdzie dominują róże i pomarańcze lub na zewnątrz. Część z lampą błyskową, część bez lampy.

, , , , , , , , , , , , ,

Comments are currently closed.