Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Kolorystyka zlewozmywaków granitowych Silgranit firmy Blanco

nowekoloryblancosilgranitAKTUALIZACJA – z dniem 1 kwietnia 2014 firma Blanco wycofała z oferty kolor jasnoszary.
1 maja 2015 wycofano kolor piaskowy, wprowadzono kolor perłowoszary.

Blanco
już od dłuższego czasu jest synonimem bardzo dobrej jakości zlewozmywaków. Czasem nawet zamiast mówić o zlewozmywakach z granitu, słyszę od klientów „zlewozmywaki z Silgranitu” ;)

Silgranit to tak naprawdę firmowa nazwa materiału, z którego zrobione są zlewozmywaki firmy Blanco. A dokładnie pełna nazwa brzmi SILGRANIT® PuraDur® II.

O samym materiale firma pisze tak: „Składa się on w 80% z najtwardszych elementów naturalnego granitu. Materiał jest jednolity i barwiony całkowicie w przekroju, co sprawia, iż jest on odporny na odpryskiwania i przebarwienia. Jest wysoce odporny na ścieranie i zarysowania. Jest odporny na temperatury do 280ºC, na światło słoneczne, na kwasy oraz powstawanie plam. Czyszczenie i pielęgnacja są dziecinnie proste – wystarczy wilgotna gąbka.

Silgranit PuraDur II to światowa nowość opatentowana przez Blanco. W tym tworzywie  znajdują się cząsteczki odpychające wodę i zabrudzenia. Wytworzona przez nie powłoka ochronna zapobiega powstawaniu plam i osadu wapiennego. Dzięki temu czyszczenie i pielęgnacja są dziecinnie proste – wystarczy wilgotna ściereczka z odrobiną płynu do mycia naczyń.”

Skoro wiadomo co z tym materiałem, to teraz krótki opis kolorów.

Kolor biały to kolor BIAŁY. Jak już pisałam tutaj, jest to jeden z bielszych kolorów wśród granitu, jednak spotkałam się z opinią, że przy całości zlewozmywak to jednak ma się wrażenie lekkiego przybrudzenia. Osoba to mówiąca pewnie nie widziała innych kolorów białych w granitach, bo pewnie stwierdziłaby wtedy to co ja – baaaardzo bielutki kolor. Z baaaardzo bliska widać dodatkowe drobinki, z daleka niemal niewidoczne. Zlewozmywak w tym kolorze opisałam TUTAJ.

Kolor JAŚMIN to kolor delikatnie kremowy, bardzo jednolity. Zlewozmywak w tym kolorze naprawdę wpasuje się zarówno w blaty w odcieniu różu, jak i w odcieniu koloru żółtego. Niezwykle jasny i bardziej skłaniający się do odcienia kremowego Piszę w tym kierunku, gdyż kolejny kolor SZAMPAN jest zdecydowanie w odcieniu koloru żółtego. Nie jest jednak żółty!!! To jest ten kolor, który porównuje do topazu w Teka i colorado w Schock. Śliczny, delikatny, jednolity. Dla mnie to kolor kremowy z delikatnym odcieniem właśnie wspomnianego żółtego. O zlewozmywaku w kolorze jaśmin TUTAJ.

Kolor ALUMETALIK jest kolorem natomiast ciemnoszarym z delikatnym srebrnym (metalicznym) połyskiem, także jednolity.

Kolor SZAROŚĆ SKAŁY to kolor niezwykle jednolity i ciemno szary.

Jednolitym kolorem jest też kolor KAWOWY. Jest to kolor bardzo ciemnego brązu, bardzo podobny właśnie do ziarenka kawy. Jednolity. O zlewozmywaku w tym kolorze TUTAJ  (zobaczysz tam też zdjęcia zlewu w kolorze antracyt).

Czarnym kolorem w Blanco jest kolor ANTRACYT. Jest to kolor jednolity z delikatnymi srebrnymi drobinkami. Widać je świetnie na próbce, jednak przy całości zlewozmywak raczej nie są one widoczne, aczkolwiek nadają to „coś” właśnie zlewozmywakom w tym kolorze. W tym wpisie znajdziesz zdjęcia zlewozmywaka w tym kolorze – TUTAJ

Kolor TARTUFO jest trudny do określenia. Jest to taka mieszkanka brązu i szarości. Jego odcień zależy od otoczenia. Poniżej zdjęcie na żywo, w pochmurnym dniu, bez lampy błyskowej, zlewozmywaka w tym kolorze. Niezwykle ciekawy odcień. Będzie pasował zarówno do szarych, jak i brązowych kuchni. I (niestety) niezwykle przekłamany na fotkach aranżacyjnych od Blanco. Tam jest ten kolor niezwykle nasycony. W rzeczywistości dużo „bledszy”.

Kolor PERŁOWOSZARY także uważam za zupełnie niepodobny w fotkach aranżacyjnych firmy Blanco. Jest tam zdecydowanie szary. Jak do mnie dotarł zlew, pomyślałam, jaki on ciemny (w porównaniu do próbek na zdjęciach). Po wyjęciu z opakowania już było lepiej, ale kolor nie do końca jest taki czysto szary, jak na fotkach.
Wydaje mi się, że jest taki wpadający delikatnie w odcień niebieskiego, co zresztą świetnie wydobywa zdjęcie z lampą błyskową. Nie jest to więc taki czysty kolor szary i warto brać to pod uwagę przy wyborze tego koloru.

Podpowiadam wszystkim moim klientom, że jeżeli tylko mają szansę, niech sprawdzą na żywo te kolory. Zajrzyj koniecznie na  listę dystrybutorów firmy Blanco  i studia pod patronatem
Być może blisko Ciebie można zobaczyć ten kolory (próbnik lub zlewozmywaki) na żywo.

Kolor perłowoszary na przykładzie zlewozmywaka Classic 6s z korkiem i odsączarką stalową. Zdjęcia zrobione w dzień, ale w pomieszczeniu – otoczenie zlewozmywaka to białe ściany, ciemniejsza podłoga.

, , , , ,

Comments are currently closed.