Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Cabourg Antyczny Brąz – bateria w stylu retro

!!cabourg_zlotoPlanujesz kuchnię w stylu retro, wiejskim, angielskim czy rustykalnym? Zatem ten artykuł jest dla Ciebie ;)

W chwili obecnej dominują i modne są kuchnie nowoczesne. Są jednak tacy, którzy wolą zdecydowanie kuchnie „babcine”, takie, w których bibeloty ustawione na blacie nie rzucają się tak w oczy, jak w kuchniach nowoczesnych. Wprost przeciwnie, one tam pasują ;)

Dzięki producentom możesz zakupić już sprzęt dopasowany do takiej kuchni – zakup lodówki, piekarnika czy płyty utrzymanej w stylu retro to już nie problem. Podobnie ma się ze zlewozmywakami i bateriami. Praktycznie każdy większy producent oferuje chociaż jeden model takiej baterii.

Oprócz tego, że masz do wyboru baterie z jednym lub dwoma uchwytami, to możesz wybierać spośród różnego rodzaju wykończeń:  chrom, stare złoto, mosiądz, inox a nawet stal.

Jedną z takich baterii jest Cabourg Antyczny Brąz, włoskiej firmy Fev, której dystrybutorem jest firma Śmigielski.

Bateria ta ma kolor złota, jakby delikatnie przybrudzona. Czasem mniej, czasem bardziej – w tego typu bateriach nie wygląda to zawsze identycznie. Może się zdarzyć, że część baterii będzie bardziej złota, jaśniejsza, a część ciemniejsza – taki urok właśnie tych baterii ;) To samo można spotkać np: w kranie Sycylia Stare Złoto firmy Blue Water.

Za to na pewno stałym elementem jest rączka z białego tworzywa. Prosty dolny korpus z rączką, z zaznaczoną zimną/ciepłą wodą (co według mnie psuje troszkę jej urok), dolna część wylewki troszkę „udziwniona”, zakończona „kuleczkami” i do tego prosta, długa wylewka o zasięgu 23,5 cm. Całość wygląda naprawdę efektownie.

Bateria dostępna  w 3 wykończeniach – Chrom, Antyczny Brąz, Antyczna Miedź.

Jeszcze jedno – ogromny minus dla Włochów za pakowanie, baterie często nie mieszczą się w opakowaniu. W porównaniu do innych firm, ten detal muszą koniecznie poprawić.

Bateria do kupienia na www.aglos.pl/pl/p/Bateria-kuchenna-CABOURG-ANTYCZNY-BRAZ

Artykuł o bateriach w stylu retro, w której pokazuje inne (dostępne na aglos.pl) baterie w tym stylu na http://www.bateriekuchenne.com.pl/baterie-rustykalne

Cabourg Antyczny Brąz:

Cabourg Antyczna Miedź

Cabourg Chrom

, , ,

Comments are currently closed.