Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Bielutka komora do podwieszania Subline 340/160-U firmy Blanco

Blanco Subline 340/160-U Silgranit PuraDur, biały, podwieszanyZlewozmywaki podwieszane wyglądają obłędnie… po zamontowaniu.

Zlewozmywak
Sam zlew na zdjęciach nie jest ani ciekawy, ani ładnie wyglądający. Uroku nabiera z pozostałymi akcesoriami i po montowaniu pod blatem.
Mimo to zlewozmywak granitowy Subline 340/160-U wyróżnia się spośród pozostałych podwieszanych. Może dlatego, że niemal 80% stanowią pojedyncze komory do łączenia w różnych konfiguracjach. Półtorakomorowych czy dwukomorowych do podwieszania jest naprawdę niewiele. A właśnie taki jest Subline 340/160-U – zlewozmywak z jedną duża i małą komorą, bez ociekacza. Duża komora ma 19 cm, mniejsza 13 cm.

Minus i wada zlewozmywak – można go kupić tylko z komorą dużą po lewej stronie. Można pokusić się o odwrócenie komory, ale i przelew i odpływy będą wtedy bliżej Ciebie. Trzeba będzie brać to pod uwagę przy montażu i sprawdzeniu, czy nie będzie nam to przeszkadzać przy montażu np.: planowanego sortownika.

Komora zalecana do szafek minimum 60 cm, ma specjalnie nawiercone otwory, które ułatwiają zamontowanie komory do blatu. Zlew dostępny z korkiem lub bez korka automatycznego. Można dokupić tez sporo dodatków. Na zdjęciu widoczna jest deska szklana i odsączarka.

Kolor
Stale powtarzam, że zlewozmywaki białe w granicie tak naprawdę nie są białe. Są wyjątki, ale większość to zlewozmywaki biało-kremowe, a jeszcze częściej biało-szarawe.
Najbielsze kolory białe w granicie to polaris – kolor Cristadur firmy Schock, biały w firmie Teka, alpina w Schocku i właśnie kolor biały w firmie Blanco.

Jest niemal idealnie jednolity. Dodatkowe drobinki widoczne są z bliska. Z daleka ich nie widać. Naprawdę biała biel ;)

Pielęgnacja
Zlewozmywaki Blanco są zabezpieczone powłoką PuraDur II, dzięki czemu są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, ale uwaga! O ile na kolorze czarnym szybciej widać osad wapienny, o tyle na kolorze białym bardzo szybko widać odbarwienia związane z herbatą czy kawą. Warto zaraz po wylaniu tego typu płynów spłukać je jak najszybciej. Wtedy będziesz cieszyć się pięknym kolorem białym.

Cena
Ceny zlewozmywaków Blanco są wyższe od pozostałych. Skąd ta różnica? Czy płacisz tylko za markę? Tak, ale nie tylko. Zapłacisz także za inwestycje w technologię, które sprawiają, że zlewozmywaki Blanco są tej najwyższej jakości. Zapłacisz za „wieczystą gwarancję” (tylko u dystrybutorów firmy Comitor!) i rewelacyjny serwis na terenie całego kraju (który docenia się dopiero wtedy, jak potrzebna jest pomoc ;) )

Zlew z korkiem automatycznym można zamówić tutaj – www.aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-SUBLINE-340160-U-SILGRANIT-PURADUR2-korek-automatyczny-podwieszany
bez korka automatycznego – www.aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-SUBLINE-340160-U-SILGRANIT-PURADUR2-bez-korka-automatycznego-podwieszany

O pozostałych kolorach poczytasz na na www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=735

Zdjęcia na zewnątrz, w pełnym słońcu, część starałam się zasłonić z różnym skutkiem ;)
Akcesoria o takim wyglądzie prezentowane na ostatnich zdjęciach nie są już dostępne. Firma Blanco zastąpiła je innymi.

, , , , , , , , ,

Comments are currently closed.