Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Prosty zlewozmywak granitowy Zenar 45 S firmy Blanco w kolorze jaśmin

Blanco Zenar 45 S Zlewozmywaki granitowe Blanco zachwycają. Naprawdę widać, że są wykonane naprawdę z dbałością o każdy szczegół. Prawie każdy, bo ostatnio dość często zaglądam na spody zlewozmywaków i tutaj nawet Blanco ma minusy. Ale cóż – spodu zlewu nie ogląda się zbyt często, jednak nawet tutaj powinno być to bardziej dopracowane ;)

Zlewozmywak
Zenar 45 S
jest zlewozmywakiem bardzo prostym, przez co bardzo mi przypadł do gustu. Poza tym jego wygląd jest jednym z najpopularniejszych.
Zlewozmywak ma prosty ociekacz bez rowków , otoczony wyższym rantem. Na jego tylniej części znajduje się najszersza część rantu. Można tam zrobić aż 4 otwory pod baterię, korek automatyczny i np.: dozownik. Całość zlewozmywaka otoczona jest jeszcze jednym rantem. Dzięki temu woda z ociekacza spokojnie spływa do komory i nie wydostaje się na zewnątrz. Poza tym ten rant otaczający ociekacz i komorę ma jeszcze jedną ważną rolę – na niej można oprzeć i przesuwać deskę czy odsączarkę (do dokupienia za dodatkową opłatą).

Zlew ma jedną wadę (jak większość tego typu) – nie jest odwracalny. Jeżeli kupisz zlewozmywak komorą po prawej, to nie ma szans go odwrócić przy zmianie koncepcji kuchni ;) Zatem zanim go kupisz, przemyśl konkretnie, po której stronie ma być komora główna. Zlew jest niezwykle zgrabny, z pojemną komorą główną o głębokości 19 cm. Zlew ma też świetnie dopasowany przelew – jest prostokątny i umieszczony z tyłu komory głównej. Poza tym przelew nie jest typowym okienkiem z dziurkami , a specjalnie zasłoniętym „stalową zasłonką” z logo Blanco ;)

Zlewozmywak przeznaczony do szafek minimum 45 cm, komorę można mieć po prawej lub lewej stronie. Zlew w standardzie ma też korek automatyczny. Zlew można zakupić też w wersji, która w wyposażeniu podstawowym ma też deskę szklaną i odsączarkę stalową (oczywiście cena takiego zlewozmywaka jest wyższa). Zlew nie posiada ani jednego wykonanego otworu – do zrobienia pod zamówienie. Zlew dostępny w 9 kolorach.

Kolor
O kolorze jaśmin w Blanco pisałam już przy okazji opisu innego zlewozmywaka, zacytuję zatem „Kolorek… Bardzo trudny do określenia. Bardzo jasny ni to róż, ni to beż. Kolor parę tonów jaśniejszy od szampana, niezwykle delikatny. Kolor niezwykle jednolity i na pewno będzie pasować do wielu różnych blatów.”
Zlew na pewno nie jest żółty  – przez przypadek włączyłam „worma” w aparacie i takie skutki mam, jak na zdjęciach poniżej ;)

Pielęgnacja / dodatkowe akcesoria
Blanco chwali się dodatkowymi powłokami, które mają uprościć pielęgnację do niezbędnego minimum. Chwała im za to, jednak na forach spotykam się z informacją, że nie do końca tak jest – szczególnie z jasnymi kolorami. Czyli zlew to zlew i nawet najlepszy trzeba pielęgnować ;) W końcu to jedno z najczęściej używanych sprzętów w Twojej kuchni.

Przy jasnych kolorach (takich jak jaśmin) uważaj szczególnie na kawę i herbatę (bo o biednych buraczkach nie wspomnę). Od czasu do czasu zalej wodą z Blanco Activem lub proszkiem do zmywarki. Na pewno zadziała i osad odpuści…

Deska szklana czarna, drewniana lub z tworzywa, odsączarka ze stali to dodatkowe (za dopłatą) akcesoria do wyboru. W drugiej wersji  w standardzie jest korek, deska szklana czarna i odsączarka stalowa.

Cena
Adekwatna do solidnego wykonania zlewu, wieczystej gwarancji, serwisu na terenie całego kraju, nowych technologii, powłok i innych nowinek w nim zawartych. W cenie jest korek automatyczny. Zlew w obydwu wersjach (z akcesoriami lub bez) jest w tej chwili w cenie promocyjnej.

Zdjęcia były robione na zewnątrz, bez lampy błyskowej. Żółte z przypadkowo włączonym „worm’em”.

Z korkiem automatycznym bez akcesoriów można zamówić tutaj –  www.aglos.pl/pl/p/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-ZENAR-45-S-SILGRANIT-PURADUR2-korek-automatyczny

Z korkiem i dodatkowymi akcesoriami – aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-ZENAR-45-S-SILGRANIT-PURADUR2-korek-automatyczny-deska-jesionowa lub aglos.pl/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-ZENAR-45-S-SILGRANIT-PURADUR2-korek-automatyczny-deska-szklana

O pozostałych kolorach Blanco –  www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=735

, , , , , , ,

Comments are currently closed.