Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Schodek w zlewozmywaku czyli czarny Fooch Temptation Foogranit

Zlewozmywak granitowy Temptation firmy FoochPiękny, oryginalny i naprawdę wyjątkowy zlewozmywak… I do tego Made In Poland. A do tego dodam jeszcze, że jest dopracowany w każdym szczególe i za naprawdę przystępną cenę.

Na którym zlewozmywakiem się tak zachwycam? To Fooch Temptation Foogranit.

Zlewozmywak
Nie bez powodu napisałam na początku, że to oryginalny i wyjątkowy zlewozmywak. Niedawno pisałam i zachwycałam się zlewozmywakiem Blanco Subline 700-U Level, w którym zastosowano ciekawą półeczkę w zlewozmywaku. Tutaj mamy dokładnie to samo rozwiązanie, tyle, że z tego co kojarzę, to był pierwszy zlew, w którym to rozwiązanie widziałam (z znanych i sprzedawanych przeze mnie marek). Chwilkę później i niemal jednocześnie ta półeczka pojawiła się też w dwóch innych modelach – polskim Brenorze (model Perseus) i właśnie wspomnianym Blanco.

Z jednej strony to rozwiązanie mniej praktyczne od dodatkowej, małej komory, a z drugiej strony to rozwiązanie sprawiające, że zlewozmywak ma to COŚ. Coś innego, coś oryginalnego.

Zlewozmywak Temptation firmy Fooch jest niezwykle dopracowany. Komora ma kształt delikatnie zaokrąglonego trapezu. Dodam do tego, że każdy „frez” na tym zlewozmywaku jest idealnie zrobiony, nadaje mu jakiejś takiej lekkości. Freziki są zrobione nie tylko na górze zlewozmywaka, ale także w komorze. Frez przechodzi na ociekacz, jednak w przeciwieństwie do większości zlewozmywaków jest on tylko delikatnie zaznaczony… Można powiedzieć – łagodnie opada z brzegów zlewozmywaka ku środkowi ociekacza.

W zlewozmywaku można zrobić aż 4 otwory pod baterię, korek, dozownik czy włącznik pneumatyczny.

Kolor
Jeszcze ten kolorek, który do tego zlewozmywak jest wręcz wymarzony – antracyt metal. Kolor czarny z delikatnymi drobinkami srebra. Wygląda to jak rozsypana srebrna kasza manna i to widoczna z dość bliska. Większość nie wtajemnicznych nie będzie tego jednak dostrzegać.
Drobinki praktycznie niewidoczne, jak w antracycie Blanco czy onyxie w Schocku. Kolorek wydaje mi się jednak ciut ciemniejszy od Blanco, mocniejszy w nasyceniu koloru czarnego. Naprawdę śliczny kolor. I jak nie przepadałam kiedyś za  kolorem czarnym (uwielbiając zlewozmywaki w kolorze szampan czy colorado) tak teraz coraz częściej łapię się na własnym zachwycie, jak widzę zlewozmywak w tymże kolorze ;)

Oprócz antracytu metal (dodatkowo płatny kolor), zlew można wybrać aż w 18 kolorach – od białego, poprzez róż do zielonego.

Pielęgnacja / dodatkowe akcesoria
Pielęgnacja, jak to przy każdym zlewozmywaku granitowym ;) Przy ciemnym kolorze mniej można uważać na osady z herbaty czy kawy, bo są mniej widoczne na tym kolorze. Jednak o zlew trzeba dbać – na samym początku można go zaimpregnować oliwką / oliwą / olejem, możliwie często przemywać wodą z płynem do mycia naczyń, od czasu do czasu można użyć mleczka czy innego mocniejszego środka. Odradzam środki typu domestos (choć wiem, że niektórzy stosują ;) ). W przypadku jasnych kolorów i osadu z kawy czy herbaty można użyć Blanco Activ lub zamiennie na noc zalać parę łyżek proszku do prania (do bieli) dość ciepłą wodą. W razie konieczności zabieg powtórzyć.

Przypominam także, że w i na zlewozmywaku nie można odstawiać gorących naczyń, które naprawdę potrafią być rozgrzane o wiele bardziej, niż tylko 280 stopni.  Odcedzanie nic mu nie zrobi ;)

W ramach dodatkowych akcesoriów można dokupić odsączarkę, które sprawi, że zlew będzie miał nie jedną komorę z schodkiem, ale półtorej komory. Można też zakupić dozownik (zlew ma możliwość wywiercenia dodatkowych otworów), korek automatyczny i osyfonowanie w kolorze złota.

Cena
Cena , jak na spory zlewozmywak (848 x 485 mm) jest naprawdę przystępna. Bardzo dobrej jakości polski zlewozmywak za bardzo przystępną cenę. Naprawdę warto. Część z kolorów (metalicznych) jest za dodatkową opłatą około 70 zł.

Zlew możesz zakupić tutaj –  www.aglos.pl/pl/p/Zlewozmywak-granitowy-FOOCH-TEMPTATION-TEM85U10-FOOGRANIT/3721

Zdjęcia w ciemnym pomieszczeniu z lampą błyskową. Kolor w rzeczywistości jest ciemno czarny. Zlew troszkę przybrudzony, co oczywiście wyszło przy lampie błyskowej ;)  W naturalnym oświetleniu tych paluszków nie widać, gwarantuję.

, , , , , , , , , , , , ,

Comments are currently closed.