Zlewozmywaki kuchenne

…czyli moje spojrzenie na zlewozmywaki

Ociekacz w tym samym zlewozmywaku 33 czy 66 cm? Ty decydujesz!

Blanco Elon XL 6 SBlanco robi świetnej jakości zlewozmywaki. Nie dziwne więc, że minimum raz w tygodniu mam dostawę z tej firmy ;) Jednak oprócz jakości coraz bardziej zachwyca mnie coraz zmyślniejsza funkcjonalność tych zlewozmywaków. Czy można bowiem połączyć naprawdę dużą komorę i potencjalnie duży ociekacz, gdy zlew ma tylko i aż 78 cm długości? Nie? Firmie Blanco się udało.

Zlewozmywak
Dlaczego użyłam słowa „potencjalnie”?  Zlewozmywak Elon XL 6S bowiem na pierwszy rzut oka to duża komora i mały ociekacz. Natomiast najciekawszym elementem jest dodatkowa kratka (w cenie zlewozmywaka), którą możemy wykorzystywać w najprzeróżniejszy sposób. Kratka pasuje idealnie położona na ociekacz (są tej samej wielkości), można zatem odstawić tam gorący garnek. Jednak ta sama kratka przesunięta i oparta o frezy na komorze zlewozmywaka przedłuża nam ociekacz i pozwala na odłożenie i osuszenie tam kubków, produktów spożywczych czy nawet sporych garów.

Kratka jest tak świetnie i elegancko wykonana, że bez problemu można ją położyć na stole jako podstawkę pod gorące naczynia.

Aby kratkę przesuwało się bez problemu, mamy ciut wyżej umiejscowiony brzeg zlewozmywak i niżej ociekacz, a w komorze znajduje się specjalny frez, aby można było na nim oprzeć kratkę. Dodatkowo otwory pod baterię i pokrętło od korka umiejscowiono na zewnętrznej części zlewozmywaka. To świetne rozwiązanie dla chcących umiejscowić zlewozmywak pod oknem. Co ciekawsze – przelew i odpływ są umiejscowione w części zewnętrznej komory, obok listwy, gdzie znajdują się otwory pod baterię i korek. To wszystko tylko po to, aby jak najwygodniej użytkować dodatkową kratkę.

Ociekacz mały, prosty, z falami dopasowanymi do kratki. Zlewozmywak ze względu na sporą komorę (45 na 41 cm) przeznaczony jest do szafek 60 cm.

Zlew posiada dwa podfrezowane otwory.

Kolor
O kolorze antracyt już pisałam – to kolor czarny, z delikatnymi drobinkami srebrnymi, niewidocznymi na pierwszy rzut oka. Wygląda to jak srebrna kaszka manna rozsypana po zlewozmywaku i widoczna jest tylko z bliska. Kolor na zdjęciu nie wyszedł, bo było piękne niebieskie niebo, które pięknie odbiło się w zlewozmywaku ;)

Pielęgnacja / dodatkowe akcesoria
W czarnym zlewozmywaku trzeba zwracać uwagę na osadzający się kamień. Mniej widoczne będą osady z kawy czy herbaty. Oczywiście jak każdy zlew, trzeba go pielęgnować. Od czasu do czasu użyć ewentualnie środków dedykowanych przez producenta (np.: Blanco Activ).

Oprócz kratki (która ma się w cenie zlewu) można do tego zlewozmywaka dokupić całkiem sporo akcesoriów – odsączarkę stalową, białą deskę z tworzywa lub drewnianą, koszyk wielofunkcyjny.

Cena
Cena Blankowska ;) Zlew zarówno w wersji z korkiem, jak i bez korka jest w tej chwili w promocyjnej cenie.

Elon XL 6 S jest dostępny  w 2 wersjach – z korkiem lub bez korka automatycznego:

– z korkiem – aglos.pl/pl/p/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-ELON-XL-6S-SILGRANIT-PURADUR2-korek-automatyczny%2C-z-kratka/4149

– bez korka – aglos.pl/pl/p/Zlewozmywak-granitowy-BLANCO-ELON-XL-6S-SILGRANIT-PURADUR2-bez-korka-automatycznego%2C-z-kratka/4150

Zdjęcia były robione na zewnątrz, bez lampy błyskowej, za to w pełnym słońcu z niebiesiutkim niebem w tle.

, , , , ,

Comments are currently closed.